پنجشنبه بيست و پنجم مهر 1398 - 2019/Oct/17
logo-samandehi
 

معرفی گروه پژوهشی بیمه الکترونیک

شکل گیری: گروه پژوهشی بیمه الکترونیک از سال 1386 با تصویب ساختار پژوهشکده بیمه و با هدف فراهم آوردن بستر مناسب رشد و توسعه الکترونیکی صنعت بيمه در كشور شروع به فعالیت نموده است. در ادامه راه با توجه به خالی بودن عرصه پژوهش متمرکز در زمینه مطالعات اقتصادی و مالی بیمه این مهم نیز به مسئولیت‌های گروه پژوهشی بیمه الکترونیک اضافه گردید.

مأموریت: مأموریت این گروه پژوهشی در ابتدای امر، فراهم آوردن بستر مناسب رشد و توسعه الکترونیکی خدمات صنعت بيمه و گسترش خدمات بیمه‌ای در فضای مجازی در كشور بوده است. از سال 1392، ماموریت "فراهم آوردن بستر مناسب بررسی و تحلیل جنبه‌های اقتصادی و مالی بیمه در جهت رشد و توسعه صنعت بیمه" به مأموریت‌های دیگر گروه پژوهشی بیمه الکترونیک اضافه شده است.

مهمترین حوزه هاي مطالعاتی مرتبط: مطالعات مربوط به مباحث توانگری شرکت‌های بیمه، تحلیل صنعت و ابعاد اقتصادی فعالیت‌های بیمه‌گری، نظارت (نظارت مالی و فنی)، ذخایر فنی شرکت‌های بیمه و آزمون کفایت آن، پایش بازار بیمه و بازارهای مرتبط (ابعاد ملی و اقتصادی)، ابعاد حاکمیتی بیمه مرکزی از جنبه سیاست‌های کلان اقتصادی، تحلیل ابعاد مالی فعالیت‌ بیمه گری، مباحث مرتبط با آزادسازی، رقابت پذیری و بین‌المللی شدن صنعت بیمه (حضور در بازارهای خارجی، ورود شرکت های خارجی، ادغام‌ها، همکاری‌ها) و همچنین مطالعات همه‌جانبه مربوط به ارائه خدمات بیمه‌ای‌ به صورت الکترونیکی و بیمه فضای مجازی.

بازگشت

 

  
کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است