پنجشنبه بيست و پنجم مهر 1398 - 2019/Oct/17
logo-samandehi
 

انتشارات

پژوهشكده همراه با در دستور كار قراردادن انتشار كتاب‌هاي بيمه‌اي، مجموعه‌اي از نشريات ادواري و غيرادواري را نيز تهيه و منتشر مي‌نمايد. اين نشريات با هدف ايجاد منابع لازم براي پژوهش‌هاي بيمه‌اي، توسعه فرهنگ پژوهش‌هاي بيمه‌اي، انتقال آخرين يافته‌ها و تحولات بيمه‌اي داخلي و خارجي منتشر و در شمارگان متفاوت به‌طور منظم براي مسئولان، مديران، كارشناسان صنعت بيمه، دانشگاه‌ها، مراكز علمي و پژوهشي، كتابخانه‌ها و مشتركان ارسال می‌‌شود.

 

1. تازه‌هاي جهان بيمه

اين نشريه با هدف انتقال جديدترين يافته‌ها و تحولات بيمه‌اي و همچنين ارائه تصويري مناسب از رويدادهاي بين‌المللي بيمه به‌صورت ماهنامه منتشر مي‌شود. لازم به ذكر است كه اين نشريه با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و با بهره‌گيري از مشاوران علمي و شوراي سردبيري منتشر مي‌شود و تاکنون 133 شماره از اين نشريه چاپ و منتشر شده است. ‌علاقه‌مندان به همكاري با ماهنامه تازه‌هاي جهان بيمه مي‌توانند در دو حوزه ترجمه و يا تأليف مقالات بيمه‌اي با اين نشريه همكاري نمايند. در صورت نياز به كسب اطلاعات بيشتر، دفتر ماهنامه آماده پاسخ‌گويي به اين عزيزان است.

 

2. فصلنامه صنعت بيمه

با توجه به نياز صنعت بيمه كشور به نشريه‌اي با رويكرد علمي ـ ترويجي، مسئوليت تهيه و انتشار اين نشريه از شماره 57 (بهار 1379) به مركز تحقيقات بيمه‌اي سابق (پژوهشكده بيمه فعلي) واگذار شد. ساختار كنوني فصلنامه، مشابه ساير نشريات علمي ـ ترویجی كشور شامل مجموعه مقاله‌هاي علمي ـ ترویجی بيمه‌‏اي است. هدف از انتشار اين فصلنامه تخصصي، ايجاد زمينه‌هاي لازم براي تبادل آرا و ديدگاه‌هاي مختلف فني و علمي پژوهشگران آشنا به مسائل بيمه‌اي است. براي دستيابي به اين منظور تلاش شده است تا با همكاري اعضاي هيئت تحريريه و مشاوران علمي اين نشريه، اطلاعات فني و علمي بيمه‌اي مورد نياز از منابع علمي و پژوهشي معتبر، جمع‌آوري و در دسترس پژوهندگان و علاقه‌مندان به امور بيمه‌اي قرار گيرد. انتظار مي‌رود با بهره‌مندي از توانمندي‌ پژوهشگران و صاحب‌نظران بيمه‌اي، زمينه‌هاي لازم براي ارتقاي سطح دانش بيمه‌اي و كارايي كاركنان شركت‌هاي بيمه فراهم گردد. فصلنامه صنعت بیمه به موجب نامة شمارة 589/2910/3 مورخ 11/5/1384 وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، درجه "علمي- ترويجي" را دریافت نموده است. اين فصلنامه پس از انتشار سه شماره در سال1389 جهت دريافت رتبه علمي- پژوهشی از مديريت امور پژوهشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري اقدام خواهد نمود. لازم به ذکر است که تاکنون 92 شماره از اين نشريه چاپ و منتشر شده است.

 

 

3. چكيده مقاله‌ها و پژوهش‌هاي بيمه‌اي

پژوهشكده بيمه به‌منظور ايجاد بسترهاي لازم براي گسترش فعاليت‌هاي پژوهشي بيمه‌اي و دستيابي سريع و آسان پژوهشگران و دست‌اندركاران صنعت بيمه كشور به منابع پژوهشي مورد نياز، اقدام به تهيه و انتشار كتابي‌ حاوي چكيده طرح‌هاي پژوهشي، پايان‌نامه‌ها و مقالات تخصصي بيمه‌اي به‌صورت ساليانه مي‌نمايد. در اين كتاب سعي می‌شود تا نكات مهم مقاله‌ها، پايان‌نامه‌ها و طرح‌هاي پژوهشي بيمه‌اي، به روشني و با حداقل كلمات و عبارات ممكن ارائه شود تا پژوهشگران بتوانند از وجود، محتوا و منبع مطلب پژوهشي آگاه شوند. اولين شماره اين نشريه، حاوي چكيده مقاله‌ها و پژوهش‌هاي بيمه‌اي مربوط به سال 1376 و قبل از آن است. تاکنون 11 شماره از اين نشريه چاپ و منتشر شده است.

 

4. گزارش موردي

گزارش موردي، نشريه‌اي است كه به‌صورت گاهنامه منتشر مي‌شود و هدف از انتشار آن، بررسي تحولات، دستاوردها و موضوعات خاص بيمه‌اي و بررسي نسبتاً گسترده‌تر چالش‌هاي فراروي صنعت بيمه است تا امكان دستيابي سرمايه‌هاي انساني صنعت بيمه، پژوهشگران و دانشجويان براي يافتن خطوط جديد پژوهش‌هاي بيمه‌اي و شناخت مسيرهاي نو فراهم شود. بديهي است كه در اين نشريه موضوعاتي مورد توجه قرار مي‌گيرد كه راهگشاي مسير توسعه و يا بحث روز صنعت بيمه در داخل و خارج از كشور باشد. تاکنون 49 شماره از اين نشريه چاپ و منتشر شده است.

 

5. كتاب‌هاي بيمه‌اي پژوهشكده بيمه

در كنار نشريات يادشده، چاپ كتاب‌هاي بيمه‌اي نيز در دستور كار پژوهشكده بيمه قرار دارد.


 

بازگشت

 

  
کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است