• ساعت : ۱۵:۵۷:۲۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ 
  • کد خبر : ۳۳۴۱
بی‌احتیاطی؛ عامل 90 درصدِ تصادفات موتورسواران
ضرورت برقراری ارتباط و هماهنگی صنعت بیمه با سازمان راهنمایی و رانندگی و تغییر نگرش در آموزش و فرهنگ‌سازی در استفاده از وسایل نقلیه موتوری، می‌تواند موجبات کاهش تصادفات و آسیب‌های وارده بر فرد و جامعه و شرکت‌های بیمه را فراهم نماید.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیمه؛ گزارش پژوهشی تحت عنوان "تحلیل تصادفات موتورسواران و نقش بیمه در افزایش ایمنی موتورسواران" صبح امروز 22/2/99 در پژوهشکده بیمه ارائه شد.
براساس یافته های این گزارش می‌توان اذعان داشت، یک چهارم از کل تصادفات رانندگی به موتورسواران که آسیب‌پذیرترین افراد در حوادث جاده‌ای هستند مربوط می شود. در این بین از جمله دلایلی که تحت عنوان علت قضایی تصادفات وسایل نقلیه موتوری از آن یاد می‌شود، می‌توان به بی‌احتیاطی راکبین اشاره نمود که حدود 90 درصد علل تصادفات را به خود اختصاص داده است . همچنین بی‌مبالاتی موتورسواران که ناشی از نقض عمدی قوانین توسط آن‌ها است، با اختصاص سهمی در حدود 8 درصد، علت دوم تصادفات وسایل نقلیه موتوری کشور را به خود اختصاص می‌دهد.
بر همین اساس، در این گزارش، عوامل مؤثر بر تصادفات موتوری و میزان خسارت وارده بر فرد و شرکت‌های بیمه مورد بررسی قرار گرفته است و در نهایت پیشنهاداتی برای کاهش تصادفات که به دنبال خود افزایش منفعت اجتماعی را به دنبال دارد، ارائه شده است.
فایل ارائه در این قسمت قابل دسترسی است.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    پژوهشکده بیمه
    V5.6.6.0