پنجشنبه سي و يکم خرداد 1397 - 2018؍Jun؍21
logo-samandehi

اخبار

نمايش کليه اخبار  عمومي  اخبار جهان  اخبار ايران  صنعت بیمه  کتاب  نشریه  طرح پژوهشی 

در نشریه گزارش موردی شماره 27 می‌خوانیم:
حفظ سلامت افراد در بازارهای نوظهور با حمایت بیمه


نشریه گزارش موردی بیست و هفتمین شماره خود را به بررسی سیستم مراقبت سلامت، نقش بیمه‌های سلامت خصوصی، وضعیت بازارهای بیمه سلامت خصوصی در اقتصادهای نوظهور و چشم‌انداز آن و همچنین برنامه‌های بیمه سلامت خصوصی در برخی بازارهای نوظهور اختصاص داده است.
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیمه در مطلب ارایه شده با تأکید بر این موضوع که بازارهای نوظهور در آینده پیش برنده رشد جهانی خواهند بود. قاعدتاً منفعت عمومی ایجاب می‌کند مردم به عنوان فعالان بازارهای نوظهور، سالم و تندرست باشند. اما درحال‌حاضر بازارهای نوظهور سهم اندکی در هزینه‌های جهانی مراقبت سلامت دارند به نحوی که هزینه‌های جهانی مراقبت سلامت در سال 2012 معادل 2؍7 تریلیون دلار بود که 22درصد آن به بازارهای نوظهور تعلق داشت و به‌نظرمی‌رسد با رشد اقتصادی و پیرشدن جمعیت و اشاعه شهرنشینی و شیوع بیماری‌های مزمن تقاضا برای خدمات مراقبت سلامت روز به روز افزایش یابد.
بر پایه این گزارش صندوق‌های مالی دولتی و پس‌انداز خانواده منافع اصلی تأمین هزینه‌های مراقبت در بازاهای نوظهور هستند و تا سال 2012 بیمه‌های سلامت خصوصی کمتر از 10درصد هزینه‌های کلی مراقبت سلامت را تأمین کرده‌اند. این در حالی است که بیمه سلامت خصوصی می‌تواند نقش مهم‌تری به عنوان اشتراک گذارنده ریسک ایفا نماید.
در این گزارش تصریح شده است که تقاضا برای بیمه‌های سلامت خصوصی در بازارهای نوظهور به سرعت در حال افزایش است و به نحوی که از سال 2003 تا آغاز 2013 حق‌بیمه‌های سالیانه 2؍11 درصد افزایش داشته و برآورد می‌شود تا سال 2020 سالیانه 10درصد رشد نشان دهد.
در این گزارش به بیمه‌گران توصیه شده است برای استفاده از این فرصت، لازم است سیستم‌های مختلف ارایه خدمات در بازارهای مختلف خصوصا نقش بیمه‌های سلامت خصوصی را در ارتباط با سایر برنامه‌های بیمه سلامت دولتی و اجتماعی شناسایی نمایند و با استفاده نوآورانه از شبکه‌های توزیع و کمپین‌های آگاهسازی، نفوذ بیمه‌های سلامت خصوصی را افزایش دهند.نوشته شده در 1394/10/21 گروه خبر : نشریه
تعداد مشاهده اين صفحه : 2261 بار
کد خبر : 1000
[نمايش نسخه قابل چاپ اين خبر]    [ارسال براي دوستان]
  جديدترين اخبار  جستجو آرشيو اخبار
کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است