جمعه هفتم ارديبهشت 1397 - 2018؍Apr؍27
logo-samandehi

اخبار

نمايش کليه اخبار  عمومي  اخبار جهان  اخبار ايران  صنعت بیمه  کتاب  نشریه  طرح پژوهشی 

در بیست و هشتمین نشریه گزارش موردی بررسی شد
سیری در پیشرفت‌های اخیر بیمه‌های هوایی و دریایی


نشریه گزارش موردی به دلیل اهمیت بازارهای بیمه حمل و نقل و جایگاه آن در رشد و توسعه اقتصادی، بیست و هشتمین شماره خود را به بررسی بیمه‌های دریایی و هوایی اختصاص داد.
روابط عمومی پژوهشکده بیمه اعلام کرد که در شماره ویژه خرداد و تیرماه نشریه گزارش موردی مباحثی چون بیمه حمل‌ونقل، ساختار بازار و عملکرد بیمه‌گرها و چالش‌ها و فرصت‌های موجود در صنعت حمل‌ونقل هوایی و دریایی انتشار یافته است.
بر پایه این گزارش در صورت فقدان این نوع از حمایت‌های بیمه‌ای لطمه شدیدی به تجارت و فعالیت‌های اقتصادی جهانی وارد می‌شود. بااین‌وجود در سال 2012 حق‌بیمه‌های هوایی و دریایی در جهان جمعا حدود 44 میلیارد دلار بود که این رقم فقط 2/2 درصد از کل حق‌بیمه‌های غیرزندگی را شامل می‌شود و طبق برآوردها 20درصد از کل حق‌بیمه‌های هوایی و دریایی متعلق به لویدز و شرکت‌های بیمه بین‌المللی مستقر در لندن است.
در این شرایط بیمه‌گرهای منطقه‌ای در بازارهای نوظهور، خود را در پذیرش و نگهداری ریسک‌های حمل‌‌ونقل تقویت می‌نمایند به نحوی که هم اکنون سنگاپور به یک مرکز کلیدی برای بیمه دریایی در آسیا تبدیل‌شده و بیمه‌گرهای منطقه‌ای و بین‌المللی را برای پذیرش ریسک‌های محلی و برون مرزی گردهم آورده است.
این گزارش می‌افزاید باوجود کاهش فراوان و تواتر خسارت‌های پرداختی بیمه‌های هوایی و دریایی هنوز سودآوری این نوع بیمه، حمل‌ونقل ضعیف است و تداوم شرایط صدور بیمه‌نامه، این صنعت را علیرغم تلاش برای نوآوری با چالش مواجه می‌کند.
کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند اگر اقتصاد جهانی به روند در حال بهبود خود ادامه دهد حق‌بیمه‌های دریایی و هوایی در ده سال آینده به طور متوسط سالیانه حدود 4 تا 5/5 درصد افزایش نشان دهد.نوشته شده در 1394/10/26 گروه خبر : نشریه
تعداد مشاهده اين صفحه : 1922 بار
کد خبر : 1002
[نمايش نسخه قابل چاپ اين خبر]    [ارسال براي دوستان]
  جديدترين اخبار  جستجو آرشيو اخبار
کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است