چهارشنبه بيست و چهارم مهر 1398 - 2019/Oct/16
logo-samandehi

اخبار

نمايش کليه اخبار  عمومي  اخبار جهان  اخبار ايران  صنعت بیمه  کتاب  نشریه  طرح پژوهشی 

انتشار کتاب بیمه های مهندسی از تئوری تا عمل توسط پژوهشكده بيمه

باتوجه به رشد روزافزون صنعت بیمه در کشور و تبلیغات متعددی که در جهت معرفی رشته‌های مختلف بیمه‌ای از سوی شرکت‌های بیمه‌ای صورت می‌گیرد، بیمه‌های مهندسی به دلایل متعددی از رشد ناکافی برخوردار بوده است.
به گزارش روابط عمومي پژوهشكده بيمه، دلایلی مانند: عدم آشنایی یا آشنایی جزئی بسیاری از مسئولین پروژه‌های عمرانی و زیربنایی یا مسئولین کارگاه‌ها و کارخانجات تولیدی از مزایای پوشش‌های بیمه‌ای در بیمه‌های مهندسی، عدم شناسایی کامل رشته‌های مختلف بیمه‌های مهندسی، ضعف در قوانین و مقررات در رابطه با بیمه اجباری انواع بیمه های مهندسی، عدم اجرای دقیق مفاد ماده 21 شرایط عمومی پیمان توسط بسیاری از کارفرمایان و پیمانکاران و دلایل دیگر از جمله این موارد است.
بدیهی است برطرف نمودن موارد فوق عامل مؤثری در رونق و افزایش پرتفوی بیمه‌های مهندسی در شرکت‌های بیمه خواهد بود و با افزایش اطلاعات و آموزش بیمه‌های مهندسی می‌توان قسمتی از مشکلات را برطرف نمود.
مقوله بازدید اولیه در صنعت بیمه و بخصوص در بیمه‌های مهندسی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در موارد وقوع خسارت،شناسایی ریسک و وضعیت بیمه‌گذار به بیمه‌گر کمک میکند.
در کتاب بیمه‌های مهندسی از تئوری تا عمل(صدور – خسارت – کارشناسی)سعی شده تا نکات مهم و کاربردی در زمینه بازدید اولیه و خسارت در بیمه های مهندسی تشریح شود و مثال‌های عملی جهت درک بهتر موضوع ارائه گردد تا راهگشای بیمه‌گران در صدور بیمه‌نامه‌هایی با پوشش‌های مناسب و نرخ و شرایط معقول باشد .
این کتاب شامل هفت فصل با عناوین زیر می‌باشد:مفاهیم بیمه‌های مهندسی ، بیمه تمام‌خطرپیمانکاران(C.A.R)،بیمه تمام‌خطرنصب(E.A.R)،بیمه تجهیزات و ماشین‌آلات پیمانکاران(C.P.M) ، بیمه ریسکهای تکمیل شده ساختمانی(C.E.C.R)،بیمه شکست ماشین‌آلات(M.B)و،بیمه عدم النفع ناشی از شکست ماشین آلات(M.L.O.P).
کتاب بیمه های مهندسی از تئوری تا عمل(صدور – خسارت – کارشناسی) توسط آقایان سیدکاظم ملکوتی و مهندس‌وحید باقری تجریشی به رشته تحریر درآمده است و انتشارات پژوهشکده بیمه آن را در زمستان سال 1394 در دو جلد و جمعا 936 صفحه چاپ کرده است.قیمت جلداول این کتاب 260000 ریال و جلددوم 290000 ريال میباشد.نوشته شده در 1395/1/24 گروه خبر : کتاب
تعداد مشاهده اين صفحه : 2968 بار
کد خبر : 1028
[نمايش نسخه قابل چاپ اين خبر]    [ارسال براي دوستان]
  جديدترين اخبار  جستجو آرشيو اخبار

  
کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است