چهارشنبه بيست و هفتم شهريور 1398 - 2019/Sep/18
logo-samandehi

اخبار

نمايش کليه اخبار  عمومي  اخبار جهان  اخبار ايران  صنعت بیمه  کتاب  نشریه  طرح پژوهشی 

بررسي دو طرح فرم پیشنهاد بیمه درمان گروهی و فرم پیشنهاد بیمه عمر انفرادی و گروهی در پژوهشكده بيمه

پژوهشكده بيمه با توجه به ضرورت ارزیابی صحیح ریسک بیمه‌شدگان به منظور محاسبه نرخ حق بیمه متناسب با وضعیت ریسک آنها ، اهميت حمایت از حقوق بیمه‌گذاران و همچنين حفظ توانگری شرکت‌های بیمه در زمان ایفای تعهدات، فرم‎های پیشنهاد استاندارد را تحت عناوين فرم پیشنهاد بیمه درمان گروهی و فرم پیشنهاد بیمه عمر انفرادی و گروهی ارائه نموده است.
روابط عمومي پژوهشكده بيمه اعلام كرد: فرم‌هاي ياد شده در راستای تحقق آئین‌نامه حمایت از حقوق بیمه‌گذاران، بیمه‌شدگان و صاحبان حقوق آنها (آیین‌نامه 71 شورای عالی بیمه) و اجرای نظرات هيات عامل بیمه مرکزی ج.ا.ا. مبنی بر استانداردسازی فرم‌ها و شرایط عمومی بیمه‌نامه‌ها در انواع مختلف رشته‌های بیمه‌ای با رویکرد مشتری‌مداری، حمایت از حقوق بیمه‌گذاران و افزایش آگاهی عمومی از خدمات بیمه‌ای،صورت گرفته است.
بر پايه اين گزارش "فرم پیشنهاد بیمه درمان گروهی و "فرم پیشنهاد بیمه عمر انفرادی و گروهی" پس از مطالعه عوامل موثر در ارزیابی ریسک بیمه‌های درمان و عمر و بررسی فرم‌های پیشنهاد بیمه‌نامه‌های عمر و درمان شرکت‎های مختلف و اخذ نظرات متخصصان این حوزه، طراحی گردیده است. شناسایی و معرفی عوامل ریسک در فرم‌های پیشنهاد مشورتی، این امکان را فراهم می‎سازد که عوامل موثر بر نرخگذاری در صورت صلاحدید یک شرکت بیمه به‌طور موردی و یا حداکثری از مجموعه عوامل پیشنهادی پژوهش حاضر گزینش و در فرم مربوطه لحاظ شود. از این دیدگاه، فرم پیشنهاد تدوین شده جنبۀ توصیه‌ای و ارشادی داشته و همانند نرخ‌نامۀ مشورتی که توسط بسیاری از نهادهای ناظر کشورهای مختلف تهیه و در اختیار بیمه‌گران قرار می‌گیرد، این فرم پیشنهاد نیز به عنوان چهارچوب استاندارد به شرکت‌های بیمه‌گر پیشنهاد می‌گردد.
گفتني است فرم‌هاي ياد شده، پس از انجام مطالعات گسترده و بررسی انواع فرم‌های مورد استفاده در شرکت‌های بیمه و براساس نیاز بازار صنعت بیمه، فرم‌ها و شرایط عمومی استانداردی را در برخی از رشته‌های فاقد فرم پیشنهاد و همچنين شرایط عمومی مصوب، طراحی و پیشنهادشده است.
علاقه‌مندان برای دسترسی به متن کامل گزارش مي توانند به منوی "گزارش طرح‍های پژوهشی" در وب سايت پژوهشكده بيمه مراجعه فرمایند.نوشته شده در 1395/2/1 گروه خبر : طرح پژوهشی
تعداد مشاهده اين صفحه : 1582 بار
کد خبر : 1030
[نمايش نسخه قابل چاپ اين خبر]    [ارسال براي دوستان]
  جديدترين اخبار  جستجو آرشيو اخبار

  
کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است