جمعه هفتم ارديبهشت 1397 - 2018؍Apr؍27
logo-samandehi

اخبار

نمايش کليه اخبار  عمومي  اخبار جهان  اخبار ايران  صنعت بیمه  کتاب  نشریه  طرح پژوهشی 

در شماره 35 نشریه گزارش موردی انتشار یافت
مطالعه تطبیقی شرایط عمومی بیمه نامه های آتش سوزی و ارائه پیشنهادهای اصلاحی


نشریه گزارش موردی سی و پنجمین شماره خود را به مطالعه تطبیقی شرایط عمومی بیمه نامه های آتش سوزی و ارائه پیشنهادهای اصلاحی اختصاص داد.
روابط عمومی پژوهشکده بیمه اعلام کرد: از آنجا که بیمه آتش سوزی به عنوان یکی از رشته های بیمه های اموال و مسئولیت با پوشش خطرات آتش سوزی،صاعقه، انفجار دارای اهمیت به سزایی است، نقش این بیمه نامه در حمایت از فعالیت های اقتصادی از طریق تحت پوشش قراردادن اموال مختلف از منازل مسکونی تا اماکن تجاری،کارگاهی، ماشین آلات، انبارها و غیره مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است. همچنین در این مطالعات تصریح شده است شرایط عمومی بیمه نامه آتش سوزی باید به گونه ای تدوین گردد که طرفین قرارداد با مطالعه آن بتوانند به طور شفاف و به دور از ابهامات و تفسیرهای متفاوت، از شرایط و قوانین حاکم بر بیمه نامه ها و وظایف و اختیارات خود کاملا آگاهی یابند.
این شماره دو ماهنامه گزارش موردی در دو فصل به تجارب جهانی در زمینه شرایط عمومی بیمه های آتش سوزی و نتایج بررسی شرایط عمومی در کشورهای خارجی و شرایط عمومی پیشنهادی بیمه نامه آتش سوزی، صاعقه و انفجارپرداخته است و همچنین در مقایسه ای شرایط عمومی مصوب با شرایط عمومی پیشنهادی را برای استفاده علاقمندان و پژوهشگران مورد بررسی قرار داده است.
علاقه‌مندان براي تهیه این نشریه که به قیمت 8000 تومان ارائه می شود، می‌توانند به پژوهشکده بیمه واقع در سعادت‌آباد- میدان شهيد تهراني مقدم- خیابان سرو غربی نرسیده به میدان قیصر امین‌پور (شهرداری سابق)، پلاك 43 مراجعه نمايند. همچنين خريد مجازي از طريق مراجعه به آدرس http://bookstore.irc.ac.ir/ امكان پذير است.نوشته شده در 1396/1/16 گروه خبر : اخبار ايران
تعداد مشاهده اين صفحه : 474 بار
کد خبر : 1126
[نمايش نسخه قابل چاپ اين خبر]    [ارسال براي دوستان]
  جديدترين اخبار  جستجو آرشيو اخبار
کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است