جمعه هفتم ارديبهشت 1397 - 2018؍Apr؍27
logo-samandehi

اخبار

نمايش کليه اخبار  عمومي  اخبار جهان  اخبار ايران  صنعت بیمه  کتاب  نشریه  طرح پژوهشی 

در قالب یک طرح پژوهشی
آیین نامه بیمه های زندگی بازنگری شد


آیین‌نامه بیمه‌های زندگی طی یک طرح پژوهشی به سفارش بیمه مرکزی ج.ا.ا در پژوهشکده بیمه بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیمه، طرح پژوهشی با عنوان "تهيه پيش‌نويس آيين‌نامه بيمه‌هاي زندگي جهت جايگزيني با آيين‌نامه 68" آیین نامه 68 و آیین نامه های مرتبط با بیمه‌های زندگی و همچنین تجربه ی جهانی در خصوص نحوه تعیین نرخ سود فنی و بیمه‌های مستمری توسط گروه پژوهشی بیمه‌های اشخاص پژوهشکده بیمه مورد مطالعه قرار گرفت.
این گزارش می افزاید آیین نامه 68 به دلایل مختلف، از جمله ضرورت توجه به شیوه‌های رایج و روز آمد در عملیات بیمه گری و همچنین حفظ حقوق بیمه‌گذاران در قالب یک طرح پژوهشی بررسی و گزارش نهایی آن ارائه گردید.
بر اساس این گزارش آیین نامه شماره 13 مصوب سال 1353 و اصلاحات و مکمل‌های آن به‌عنوان آیین نامه تخصصی بیمه‌های زندگی تا بهمن ماه 1390 مورد استفاده بوده که به واسطه برخی نارسایی‌ها و کاستی ها، این آیین نامه بازبینی شد و در قالب آیین نامه جدید (شماره 68) در آذرماه 1390 تصویب و از ابتداي بهمن ماه 1390 به عنوان مرجع انجام فعالیت‌های مرتبط با بیمه های زندگی لازم الاجرا شد.
گفتنی است شرح اين نتايج در منوي گزارش طرح‌هاي پژوهشي وب سايت پژوهشكده بيمه قابل دسترسی می باشد.
پژوهشکده بیمه همچنین اعلام کرد مطالعات تکمیلی در خصوص دو موضوع نرخ سود فنی و بیمه‌های مستمری همچنان در دستور کار قرار دارد.نوشته شده در 1396/1/20 گروه خبر : اخبار ايران
تعداد مشاهده اين صفحه : 638 بار
کد خبر : 1127
[نمايش نسخه قابل چاپ اين خبر]    [ارسال براي دوستان]
  جديدترين اخبار  جستجو آرشيو اخبار
کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است