سه شنبه اول آبان 1397 - 2018؍Oct؍23
logo-samandehi

اخبار

نمايش کليه اخبار  عمومي  اخبار جهان  اخبار ايران  صنعت بیمه  کتاب  نشریه  طرح پژوهشی 

پژوهشکده بیمه سمینار تخصصی توسعه بیمه‌های زندگی برگزار می‌کند

سمینار تخصصی توسعه بیمه‌های زندگی برای آشنایی فعالان و علاقه‌مندان با ابعاد جدید این حوزه در اسفند ماه سال جاری توسط پژوهشکده بیمه و با سخنرانی رییس کل بیمه مرکزی، معصوم ضمیری و خلیل حسن‌زاده کمند برگزار می‌گردد.
روابط عمومی پژوهشکده بیمه با دعوت از کلیه پژوهشگران، استادان، صاحبنظران ، کارشناسان و دست‌اندرکاران صنعت بیمه به منظور ارائه مقاله در این سمینار اعلام کرد: محورهای سمینار یاد شده شامل بررسی وضعیت موجود، نیازسنجی و مطالعه بازار و شناسایی وضعیت مطلوب و ارائه راهکارهای دست‌یابی به آن است.
بر پایه این گزارش مقالات دریافتی در محور بررسی وضعیت موجود شامل: مقایسه وضعیت حال و گذشته صنعت بیمه زندگی، بازاریابی و شبکه فروش، سرمایه‌گذاری ذخایر بیمه زندگی، ابعاد مقرراتی بیمه‌های زندگی و ابعاد فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و حقوقی توسعه بیمه‌های زندگی است. همچنین در محور نیازسنجی و مطالعه بازار نیز عناوین مقالات دریافتی شامل تجربیات بین المللی در زمینه توسعه بیمه های زندگی، شناسایی ریسک های وابسته به محصولات بیمه زندگی، فناوری اطلاعات و ابزارهای موجود برای توسعه بیمه های زندگی، محصولات جایگزین یا مکمل محصولات بیمه زندگی و تغییرات جمعیتی و بیمه‌های زندگی است.
در این سمینار که شناسایی وضعیت مطلوب و راهکارهای دست‌یابی به آن یکی دیگر از محورهای مورد نظر برای دریافت مقاله است، موضوعاتی چون متنوع‌سازی سبد محصولات بیمه زندگی، مبانی جدید تشکیل سرمایه(نظیر طلا، سهام، و ...) در بیمه های زندگی، مشوق‌ها و امتیازات برای پوشش‌های بیمه زندگی، نقش دولت، نهاد ناظر و سایر نهادها در توسعه بیمه‌های زندگی را در بر می‌گیرد.
علاقه‌مندان برای ارائه مقالات خود می‌توانند حداکثر تا تاریخ 11/14/ 96 از طریق مراجعه به آدرس www.irc.ac.ir/seminar اقدام نمایند.
گفتنی است این سمینار در تاریخ دوشنبه 7 اسفند ماه سال جاری در سالن اجتماعات ساختمان شماره 2 بیمه مرکزی برگزار می شود .نوشته شده در 1396/10/12 گروه خبر : اخبار ايران
تعداد مشاهده اين صفحه : 1589 بار
کد خبر : 1179
[نمايش نسخه قابل چاپ اين خبر]    [ارسال براي دوستان]
  جديدترين اخبار  جستجو آرشيو اخبار
60
کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است