شنبه بيست و هفتم بهمن 1397 - 2019؍Feb؍16
logo-samandehi

اخبار

نمايش کليه اخبار  عمومي  اخبار جهان  اخبار ايران  صنعت بیمه  کتاب  نشریه  طرح پژوهشی 

استقبال از كارگاه آموزشي حاكميت شركتي در مؤسسات بيمه

كارگاه آموزشي «حاكميت شركتي در مؤسسات بیمه» با استقبال گسترده اعضای هیئت مدیره، مدیران عامل و کارشناسان موسسات بیمه همراه شد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیمه، این کارگاه بر مبنای آیین نامه شماره 93 مصوب شورای عالی و یافته‌های طرح‌های پژوهشی حاکمیت شرکتی در موسسات بیمه و بررسی ضرورت و الزامات استقرار واحد حسابرسی داخلی در شرکت‌های بیمه برگزار شد که در آن رحيم مصدق معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی، حبيب ميرزايي معاون نظارت بیمه مرکزی، دکتر امير صفري سرپرست پژوهشکده بیمه و مجید بنویدی مدیر عامل بیمه میهن سخنرانی کردند.
این گزارش می‌افزاید: هدف از برگزاری این کارگاه ارائه یافته‌های علمی طرح‌های پژوهشی انجام شده در گروه پژوهشی عمومی بیمه پژوهشکده بیمه به منظور انتقال مفاهیم کلیدی، تجربیات جهانی حاکمیت شرکتی به مديران و كارشناسان موسسات بیمه و همچنین نهادینه‌سازی حاکمیت شرکتی در راستای اجرای آیین‌نامه و مقررات مربوطه بوده است.
گفتنی است از اهم محورهای سخنرانی این کارگاه آموزشی می توان به تشريح مطالعات پژوهشکده بيمه در زمينه حاکميت شرکتي، تاريخچه و مباني نظري و پيامدهاي عدم اجراي حاکميت شرکتي، مکانيزمها، ساختارها و اجزاي حاکميت شرکتي از منظر انجمن بین‌المللی ناظران بیمه (IAIS) و سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی (OECD) و مطالعات تطبيقي حاکميت شرکتي در کشورهاي منتخب اشاره کرد که بخشی از آن در قالب سخنرانی دكتر محبوبه اعلايي عضو هیات علمی پژوهشکده بیمه، سيد موسي موسوي و فرامرز خليقي ارائه گردید.
یادآور می‌شود در بخش پایانی اين کارگاه، پنل پرسش و پاسخ برگزار و به سوالات شركت‌كنندگان پاسخ داده شد.نوشته شده در 1396/11/24 گروه خبر : اخبار ايران
تعداد مشاهده اين صفحه : 527 بار
کد خبر : 1183
[نمايش نسخه قابل چاپ اين خبر]    [ارسال براي دوستان]
  جديدترين اخبار  جستجو آرشيو اخبار

  
کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است