سه شنبه سي و يکم ارديبهشت 1398 - 2019/May/21
logo-samandehi

اخبار

نمايش کليه اخبار  عمومي  اخبار جهان  اخبار ايران  صنعت بیمه  کتاب  نشریه  طرح پژوهشی 

در نشست هیات امنای پژوهشکده بیمه مطرح شد:
دکتر سلیمانی: پژوهشکده بیمه با طراحی محصول به صنعت بیمه کمک کند


دکتر غلامرضا سلیمانی روز گذشته در نشست اعضای هیأت امنای پژوهشکده بیمه اعلام کرد: پژوهشکده بیمه باید خاستگاه اصلی دانش افزایی و موتور محرکه فعالیت‌های فنی، علمی و حرفه‌ای صنعت بیمه باشد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیمه، دکتر سلیمانی رئیس هیات امنای پژوهشکده بیمه فعالیت‌های این پژوهشکده را قابل قبول ارزیابی کرد و با تاکید بر این نکته که هزینه در مقوله پژوهش نوعی سرمایه‌گذاری است، تصریح کرد: نگاه بیمه مرکزی به امر پژوهش یک نگاه دولتی نیست و ما در نظر داریم ظرفیت‌های خالی صنعت بیمه را با پژوهش‌های کاربردی، فعال کنیم.
رئیس کل بیمه مرکزی، با اشاره به این نکته که صنعت بیمه مانند هر صنعت دیگری برای بقا و توسعه به طراحی محصولات جدید نیاز دارد گفت: مقدمات این امر باید در پژوهشکده بیمه فراهم شود و اگر پژوهشکده به طور دقیق ماموریت خود را به انجام برساند موتور صنعت بیمه با کیفیت بهتری کار خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه استفاده از حداکثر ظرفیت‌های دانشگاهی از وظایف جدی پژوهشکده‌ها محسوب ‌می‌شود تاکید کرد: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که متخصصان دانشگاهی با صنعت بیمه تعامل بیشتری داشته باشد.
دکتر سلیمانی دعوت از متخصصان خارجی برای همایش‌ها و دوره‌های آموزشی در کنار بهره‌گیری از اساتید داخلی را یک ضرورت آشکار برشمرد که باید به لحاظ کمی و کیفی توسعه پیدا کند.
وی همچنین تغییر رویکرد از آموزشی به پژوهشی را از راهبردهای اساسی پژوهشکده بیمه ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه دانشکده ها در امر آموزش دستاوردهای خوبی دارند و بهتر است تمرکز پژوهشکده بر مباحث زیرساختی و پژوهشی باشد.
رییس شورای عالی بیمه، تعامل پژوهشکده بیمه و صنعت بیمه را بسیار ضروری توصیف کرد و افزود: در صورت تقویت پژوهشکده و مجهز شدن آن به متخصصان و نیروهای خبره دانشگاهی، شرکت های بیمه می توانند معضلات و مسائل خود را در این مجموعه حل کنند.
دکتر سلیمانی گفت: راهکار اصلی برطرف کردن مشکلات موجود، شناسایی موانع و ارائه راهکار است که ما از پژوهشکده بیمه انتظار داریم این مأموریت را به انجام برساند. برای مثال باید این موضوع بررسی شود که با وجود اصلاح آیین‌نامه بیمه‌های زندگی چرا این رشته حساس به سطح مطلوب نرسیده است.
وی در پایان در دسترس قرار گرفتن اطلاعات از طریق سنهاب را کمک موثری برای تعامل صنعت و پژوهشکده بیمه دانست و گفت: با انجام کارهای پژوهشی می توان خلأها و مشکلات صنعت بیمه را شناسایی و برای درمان آن نسخه مناسبی تجویز کرد.
گفتنی است در آغاز این نشست دکتر امیر صفری سرپرست پژوهشکده بیمه گزارش جامعی از فعالیت‌ها، دستاوردها و صورت‌های مالی این مجموعه را ارائه کرد و اظهار داشت: کلیه فعالیت‌ها و تولیدات علمی این پژوهشکده همراستا با اهداف صنعت بیمه بوده است.
وی خاطر نشان کرد: این پژوهشکده در سال 96، 91 طرح پژوهشی را در دست اجرا داشته و فهرست 30 طرح پژوهشی کلیدی را با خروجی ملموس و کاربردی ارائه کرده است.
دکتر امیر صفری در تشریح سیاست‌های پژوهشی این پژوهشکده، ابراز داشت: پژوهشکده بیمه انجام مطالعات و پژوهش، پیاده‌سازی مدل پیشنهادی برای صنعت بیمه کشور، برگزاری نشست‌های تخصصی برای ارائه نتایج طرح‌ها، چاپ الکترونیکی کلیه گزارش‌های پژوهشی و انتشار نشریات متعدد با حوزه‌های تاثیرگذاری مختلف را دنبال می‌کند.
رئیس پژوهشکده در توضیح مهم‌ترین اقدامات در زمینه آموزش منابع انسانی در صنعت بیمه اظهار داشت: در سال گذشته طراحی چارچوب نظام جامع آموزش صنعت بیمه، اجرای دوره آموزشی تخصصی مدیران کلیدی صنعت بیمه، طراحی و تدوین برنامه‌های آموزشی در قالب تقویم آموزشی سالانه، برنامه ریزی و اجرای سمینار های تخصصی با همکاری موسسات بین المللی و اجرای دوره‌های آموزشی مرتبط با صنعت بیمه را به انجام رسانده است.
وی در ادامه گفت: سیاست‌های این پژوهشکده در نحوه برگزاری آزمون‌ها نیز با کوتاه کردن فرآیند آزمون‌ها و امکان حضور متقاضیان و داوطلبان آزاد مورد بازنگری قرار گرفته است.نوشته شده در 1397/7/4 گروه خبر : اخبار ايران
تعداد مشاهده اين صفحه : 416 بار
کد خبر : 1231
[نمايش نسخه قابل چاپ اين خبر]    [ارسال براي دوستان]
  جديدترين اخبار  جستجو آرشيو اخبار

  
کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است