سه شنبه سي و يکم ارديبهشت 1398 - 2019/May/21
logo-samandehi

اخبار

نمايش کليه اخبار  عمومي  اخبار جهان  اخبار ايران  صنعت بیمه  کتاب  نشریه  طرح پژوهشی 

در تازه‌های بیمه ایران و جهان شماه 63 می‌خوانیم
چشم‌انداز‌های اقتصاد و بیمه در سال 2020


انتشار هشت عنوان مهم خبری همراه با تحلیل‌های آن در شصت‌و‌سومین شماره تازه‌های بیمه ایران و جهان دیده می‌شود.
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیمه، چشم‌انداز اقتصاد و بیمه در سال 2020 حاوی اطلاعات مهمی است که توسط دبیر اجرایی این نشریه بازگردان و ارایه شده است. در این مطلب دورنمای آینده بیمه‌گران براساس رشد اقتصادی و حق‌بیمه تا سال 2020، تغییر قوانین، میزان ریسک و نوسانات در اقتصاد کلان دیده می‌شود.
در این شماره پیش‌بینی تبدیل شدن شرکت آمازون به یک بستر دیجیتال برای بازار بیمه عمومی اروپا طی 5 سال آتی مطرح شده است که می‌تواند یک تهدید جدی برای صنعت بیمه تلقی شود. نتایج یک پیمایش نشان می‌دهد که هر ده نفر پاسخ‌دهنده انتظار دارند در صورتی که این غول فروش اینترنتی، وارد بازار اروپا شود، چرخه ارزش بیمه را متحول نماید.
مزایای زنجیره بلوکی برای حرفه‌ای‌های ریسک و بیمه را در شرایطی که صنعت بیمه در آغاز استقبال از بزرگترین فن‌آوری این زنجیره بلوکی است می‌خوانیم.
این مطلب تأکید دارد که از نظر مدیران اجرایی خدمات خرد مالی جهان، زنجیره بلوکی مهم‌ترین پیشرفت فن‌آوری از زمان ظهور اینترنت معرفی شده است.
در این شماره وضعیت صندوق‌های بازنشستگی به عنوان بزرگترین دارندگان دارایی‌های جهان گزارش شده‌است که مطلبی خواندنی است. همچنین در بررسی وضعیت آب و هوایی و تغییرات آن این احتمال مطرح شده است که این موضوع چگونه می‌تواند تهدیدی برای غیر بیمه‌پذیرشدن جهان باشد.
ارزیابی انجمن بین‌المللی ناظران بیمه پیرامون چارچوب ریسک‌های سیستمیک از جمله موارد دیگری است که در این شماره دیده می‌شود.
علاقه‌مندان برای آگاهی از سایر اخبار و اطلاعات دو هفته‌نامه تازه‌های بیمه ایران و جهان و جهان می‌توانند به آدرس http://www.irc.ac.ir/tazehayebimeh مراجعه نمایند.نوشته شده در 1397/10/3 گروه خبر : اخبار ايران
تعداد مشاهده اين صفحه : 441 بار
کد خبر : 1254
[نمايش نسخه قابل چاپ اين خبر]    [ارسال براي دوستان]
  جديدترين اخبار  جستجو آرشيو اخبار

  
کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است