سه شنبه بيست و هشتم خرداد 1398 - 2019/Jun/18
logo-samandehi

اخبار

نمايش کليه اخبار  عمومي  اخبار جهان  اخبار ايران  صنعت بیمه  کتاب  نشریه  طرح پژوهشی 

در تازه‌های بیمه ایران و جهان شماه 65 می‌خوانیم:
رشد 15 درصدی بیمه کشور طی 5 سال آتی


هشت عنوان مهم خبری همراه با تحلیل‌های آن در شصت‌و‌پنجمین شماره تازه‌های بیمه ایران و جهان دیده می‌شود که در مهمترین آن، به سالانه 15 درصد رشد صنعت بیمه کشور، طی 5 سال آتی و بر اساس گزارش فیچ، اشاره دارد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیمه در این شماره از تازه‌ها، خبر مهم "رشد 15 درصدی بیمه کشور طی 5 سال آتی" تا حدی ناشی از کاهش تحریم‌ها علیه این بازار در اوایل سال 2016 تحلیل شده است.
این دو هفته‌نامه‌ الکترونیکی در خبری با عنوان "شش پیامد مطلوب کلان‌داده‌ها برای بیمه" به تمامی مسائل و فرصت‌های مربوط به کلان داده‌ها، پیامدهای، ثبت، انتقال، امنیت، حریم خصوصی، هوش مصنوعی یا تجزیه تحلیل داده‌ها و تعامل اشاره کرده است که جزییات آن برای فعالان صنعت بیمه قابل توجه است.
بر اساس این پیش‌بینی، از سه ماهه چهارم سال 2018، با وجود تورم بالا، درآمد کم خانوارها و همچنین فقدان دسترسی بیمه‌گران به سرمایه و تجربه خارجی، انتظار می‌رود بخش بیمه ایران، رشدی سریع را در سال‌های آتی تجربه کند.
همچنین انتشار خبری از ابراز خرسندی ‌ژاپن و کره جنوبی از وضعیت بیمه کشتی‌رانی نفتی ایران، بیانگر آن است که بانک‌های مهم ژاپنی درصدد از سر گرفتن تراکنش‌های نفتی ایران پس از دریافت آخرین مجوز رسمی و نظارتی هستند و این موضوع، راه را برای پالایشگاه‌های نفتی ژاپن برای بارگیری نفت ایران در اوایل ماه آتی میلادی باز می‌کند.
در این شماره مطلبی تحت عنوان تاکید ناظر بیمه ایران بر همکاری شرکت‌های بیمه اتکائی خارجی منعکس شده است که می‌تواند اطلاعات مناسبی را برای صنعت بیمه در بر داشته باشد.
علاقه‌مندان برای آگاهی از سایر اخبار و اطلاعات دو هفته‌نامه تازه‌های بیمه ایران و جهان و جهان می‌توانند به آدرس http://www.irc.ac.ir/tazehayebimeh مراجعه نمایند.نوشته شده در 1397/11/13 گروه خبر : اخبار ايران
تعداد مشاهده اين صفحه : 471 بار
کد خبر : 1260
[نمايش نسخه قابل چاپ اين خبر]    [ارسال براي دوستان]
  جديدترين اخبار  جستجو آرشيو اخبار

  
کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است