دوشنبه بيست و چهارم تير 1398 - 2019/Jul/15
logo-samandehi

اخبار

نمايش کليه اخبار  عمومي  اخبار جهان  اخبار ايران  صنعت بیمه  کتاب  نشریه  طرح پژوهشی 

توسط پژوهشکده بیمه انجام شد
ارائه نتايج طرح پژوهشی بررسی و آسیب‌شناسی فرآیندهای ارزیابی و پرداخت خسارت بیمه‌های اتومبیل


نتايج طرح تحقيقاتي "بررسی و آسیب‌شناسی فرآیندهای ارزیابی و پرداخت خسارت بیمه‌های اتومبیل در شرکت‌های بیمه" در نشست تخصصی با حضور فعالان صنعت بیمه، معاون پژوهشی و جمعی از مدیران و کارشناسان در پژوهشکده بیمه ارائه شد.
به گزارش روابط عمومي پژوهشكده بيمه، اين طرح پژوهشي مبتنی بر آسیب‌شناسی فرآیند ارزیابی و پرداخت خسارت اتومبیل در شرکت‌های بیمه، مطالعه قوانین و مقررات کشور و تجربیات سایر کشورها است که به سفارش بیمه مرکزی انجام شده است.
بر اساس این گزارش، اهدف این طرح کاربردی شامل موارد زیر است:
-شناسایی و بررسی نحوه ارزیابی و پرداخت خسارت بیمه‌های اتومبیل در ایران؛
-بررسی قوانین و مقررات نحوه ارزیابی و پرداخت خسارت بیمه‌های اتومبیل در کشورهای منتخب؛
-شناسایی عوامل تاثیرگذار بر میزان رضایتمندی بیمه‌گذاران؛
-طراحی مدل پیشنهادی فرآیند ارزیابی و پرداخت خسارت مبتنی بر عوامل تاثیرگذار شناسایی شده در مراحل قبل.
طرح پژوهشی حاضر پس از بررسی قوانین و مقررات حاکم بر بیمه‌های اتومبیل در کشور ایران، با نگاهی به مقررات بیمه‌ای و فرآیندهای ارزیابی و پرداخت خسارت این بیمه در کشورهای منتخب جهان، به شناسایی عوامل و فاکتورهای تاثیرگذار در شکل‌گیری نارضایتی بیمه‌گذار پرداخته و مدل‌های پیشنهادی آن‌ها را بررسی کرده است.
در این نشست پژوهشی اعلام شد: این طرح دلایل نارضایتی بیمه‌گذاران زیان‌دیده از فرآیندهای ارزیابی و خسارت پرداخت شده به آن‌ها را مورد تحلیل قرارداده و با بررسی صحت موارد بیان‌شده از طرف بیمه‌گذار و ارائه راهکار مناسب آن، پرسشنامه‌ای را تهیه و بین شرکت‌های بیمه توزیع کرده است.
در نهایت بر اساس عوامل موثر بر عدم رضایت بیمه‌گذار و فاکتورهای موثر بر نحوه ارزیابی خسارت اتومبیل، مدل پیشنهادی فرآیند ارزیابی و پرداخت خسارت بیمه اتومبیل ارائه شده است.
گفتنی است، این پژوهش توسط گروه پژوهشي بیمه‌های اموال و مسئولیت پژوهشكده به انجام رسیده است و متن کامل آن پس از تکمیل، از طریق وبسایت پژوهشکده بیمه منتشر خواهد شد.نوشته شده در 1398/2/7 گروه خبر : اخبار ايران
تعداد مشاهده اين صفحه : 310 بار
کد خبر : 1270
[نمايش نسخه قابل چاپ اين خبر]    [ارسال براي دوستان]
  جديدترين اخبار  جستجو آرشيو اخبار

  
کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است