يكشنبه سي و يکم شهريور 1398 - 2019/Sep/22
logo-samandehi

اخبار

نمايش کليه اخبار  عمومي  اخبار جهان  اخبار ايران  صنعت بیمه  کتاب  نشریه  طرح پژوهشی 

چهارمین نشست آموزشی آینده پژوهی در صنعت بیمه برگزار شد

در چهارمین جلسه از دوره آموزشی آینده پژوهی در صنعت بیمه که با حضور دکتر مهرآئین جامعه‌شناس و مدرس دانشگاه در پژوهشکده بیمه برگزار شد دلایل آینده پژوهی از دو بعد فلسفی و اجتماعی مورد بحث و استقبال شرکت‌کنندگان قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیمه، دکتر مهرآئین باطرح این موضوع که آینده پژوهی علم مطالعات مبتنی بر داده‌های منابع حاضر نظیر خبرگان هر حوزه است گفت: آینده پژوهی علم مطالعات بنیادی است و بر این اساس مطالعات این حوزه صرفا متکی بر نظریه‌ها و داده‌های آماری نیست بلکه بر بسترهای اجتماعی شکل‌گیری یک علم نیر توجه دارد.
وی مصداق روشن این موضوع را علم اکچوئری در صنعت بیمه دانست که از آن به عنوان مطالعات آماری اجتماع‌بنیاد یاد می‌شود.
در این نشست که بسیاری از صاحب‌نظران و فعالان صنعت بیمه حضور داشتند ضرابیه مدیر عامل بیمه سامان سئوال خود را پیرامون آینده پژوهی در صنعت بیمه و کارکردهای فناوری‌های مدرن در صنعت بیمه مطرح و مورد بحث قرار داد.
رئیس پژوهشکده بیمه با استقبال از نظرات و دیدگاه‌های جامعه شناختی مطرح شده در این نشست به اهمیت تشکیل هسته‌های جامعه‌شناسی اشاره کرد و گفت: یکی از نتایج موثر این نشست‌ها تناوب اندیشه و شناخت ضرورت‌ها و نیازها براساس و دیدگاه‌های مختلف است.نوشته شده در 1398/4/18 گروه خبر : اخبار ايران
تعداد مشاهده اين صفحه : 186 بار
کد خبر : 1291
[نمايش نسخه قابل چاپ اين خبر]    [ارسال براي دوستان]
  جديدترين اخبار  جستجو آرشيو اخبار

  
کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است