• ساعت : ۱۴:۱۶:۴۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ 
  • کد خبر : ۴۶۸۷
انتشار كتاب ره‌آوردهای بیست‌و‌هفتمین همایش بیمه و توسعه
کتاب «ره‌آوردهای بیست‌و‌هفتمین همایش بیمه و توسعه، ریسک‌های نوظهور در صنعت بیمه؛ فرصت‌ها و چالش‌ها»، در وب‌سایت پژوهشکده بیمه بارگذاری شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیمه، ریسک‌های نوظهور انواع ریسک‌های جدید یا شناخته شده‌ای است که در شرایط جدید یا ناشناخته پدید می‌آید و عدم شناسایی، ارزیابی و مدیریت درست آن‌ها می‌تواند خسارات قابل توجهی به جوامع تحمیل کند. از جمله ریسک‌های نوظهور می‌توان به ریسک بیماری‌های اپیدمی و پاندمی، ریسک تغییر اقلیم و ریسک فناوری اطلاعات اشاره کرد. پاندمی‌ها اثرات قابل توجهی بر نظام‌های سلامت، بازارهای مالی و صنایع آسیب‌پذیر در مقایسه با سایر حوزه‌ها دارند و با توجه به شیوع پاندمی کرونا، در حال حاضر صنعت بیمه و دولت‌ها به طور گسترده‌ای به چالش کشیده شده‌اند.
برگزاری سالانه همایش بیمه و توسعه به عنوان فرصتی برای هم‌اندیشی و هم‌افزایی صنعت، دانشگاهیان و نهادهای سیاست‌گذار و مؤثر در توسعه صنعت بیمه بوده و در راستای سازمان‌دهی بحث‌های مرتبط با مدیریت ریسک‌های نوظهور، عنوان همایش بیست‌و‌هفتم «ریسک‌های نوظهور در صنعت بیمه؛ فرصت‌ها و چالش‌ها» انتخاب شد تا از این گذر راهکارهای مناسب جهت مدیریت و کاهش آثار نامطلوب ریسک‌های نوظهور مورد بررسی و تحلیل صاحب‌نظران قرار گیرد و راهکارهای کاربردی و عملیاتی به صنعت عرضه گردد. با توجه به اهمیت جایگاه صنعت بیمه در اقتصاد کشور و ارتباط تنگاتنگ و انکارناپذیر رونق این صنعت و اقتصاد، صنعت بیمه باید راهکارهای مناسب جهت مواجهه با چنین ریسک‌هایی را به عنوان یک اولویت اصلی مورد تأکید قرار دهد.

دریافت این کتاب ازطریق آدرس زیر امکان پذیر است:

http://www.irc.ac.ir/fa-IR/Irc/5170/page/

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    پژوهشکده بیمه
    6.0.0.0
    V6.0.0.0