• ساعت : ۱۳:۵۹:۴۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ 
  • کد خبر : ۴۶۹۳
انتشار كتاب محشای قانون بیمه اجباری خسارات واردشده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه مصوب 1395 به همراه مقررات مربوطه
رویکرد اصلی در تدوین قانون بیمه اجباری سال 1395، حمایت کامل و بدون قید و شرط از زیان‌دیده باحسن‌نیت(زیان‌دیده‌ای که در بروز حادثه یا ایراد خسارت به خود، نقشی نداشته است) می‌باشد و هر تفسیری از مواد قانون که در حوادث رانندگی بخشی از خسارت زیان‌دیده باحسن‌نیت را غیر قابل جبران بداند با رویکرد قانون‌ و مراد قانون‌گذار مغایرت خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیمه، کتاب محشای قانون بیمه اجباریِ خسارات واردشده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه مصوب 1395 به همراه مقررات مربوطه، نوشته دکتر سیدجواد میرقاسمی مدیر کل حقوقی بیمه مرکزی ج.ا.ا، توسط پژوهشکده بیمه منتشر شد.
این کتاب در هفت بخش شامل بخش اول کلیات، بخش دوم حقوق و تعهدات بیمه‌گر و بیمه‌گذار، بخش سوم حقوق و تعهدات صندوق، بخش چهارم پرداخت خسارت، بخش پنجم تکالیف سایر نهادها و دستگاه‌های مرتبط، بخش ششم مقررات کیفری و بخش هفتم مقررات نهایی تهیه و تنظیم شده است.
کتاب حاضر حاوی شرح جامعی از مواد قانون بیمه اجباریِ خسارات وارد شده به اشخاص ثالث مصوب 1395 است که حاصل تجربیات علمی و عملی نویسنده در زمینه موضوع و نشست‌های علمی برگزار شده با قضات و اصحاب صنعت بیمه است. در این کتاب علاوه‌بر نظریات سایر اساتید، نظریات اداره کل حقوقی قوه قضائیه در ذیل هر کاده آورده شده و همچنین کلیه مقررات مرتبط با بیمه اجباری نیر در قسمت جداگانه‌ای درج شده است. می‌توان گفت که این کتاب پاسخگوی نیاز علمی مخاطبین در زمینه بیمه شخص ثالث بوده و آن‌ها را از مراجعه به سایر منابع بی‌نیاز می‌سازد.
علاقه‌مندان جهت تهیه این کتاب می‌توانند به کتابفروشی پژوهشکده بیمه به نشانی تهران، سعادت آباد، میدان شهید حسن تهرانی مقدم (کاج سابق)، سرو غربی، پلاک 43 مراجعه یا با شماره تلفن 22066063 داخلی 141 تماس حاصل فرمایند.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    پژوهشکده بیمه
    6.0.0.0
    V6.0.0.0