عنوان گروه خبري / نشست .
 • ساعت : ۱۵:۳۴:۱۲
 • تاريخ :
   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ 
 • کد خبر : ۴۹۰۲
سامانه سنجش ریسك بیمه‌گری شركت‌های بیمه توسط پژوهشكده بیمه طراحی شد
اولین نرم‌افزار مدیریت ریسک شرکت‌های بیمه در کشور ایران توسط پژوهشکده بیمه در حال طراحی است. فاز اول طراحی این نرم‌افزار با عنوان «طراحی سامانه سنجش ریسک بیمه‌گری شرکت‌های بیمه» در قالب طرح پژوهشی انجام و نشست ارائه نتایج آن به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیمه، ماهیت بیمه، مشارکت در خسارت و جایگزین کردن اطمینان به جای عدم‌اطمینان است، بنابراین بیمه به عنوان یک روش مقابله با خطر، پاسخی به شرایط نامطمئن و پرمخاطره است. در این راستا لازم است که دانش مدیریت ریسک در شرکت‌های بیمه به درستی اجرا و آموزش‌های داخلی شرکت‌های بیمه از حالت سنتی خارج، به روز و ریسک‌محور گردد و این امر بدون وجود نرم‌افزار و مدل‌های به‌روز و بومی‌سازی شده ریسک امکان‌پذیر نیست.
بر این اساس پژوهشکده بیمه با مطالعه و بررسی شرکتهای بیمه دنیا و صنعت بانکداری داخل کشور و با توجه به خلأ موجود در شرکت‌های بیمه در زمینه ابزارهای مدیریت ریسک، اقدام به راهاندازی یک آزمایشگاه ریسک نموده است. هدف اصلی این آزمایشگاه تهیه و طراحی انواع ابزارها و راه‌حل‌های مدیریت ریسک و مدیریت استراتژی بر پایه ریسک می‌باشد و نرم‌افزار جامع مدیریت ریسک، اولین محصولی است که طراحی آن در این آزمایشگاه هدف‌گذاری و آغاز گردیده است.
"طراحی مدل و سامانه سنجش ریسک بیمهگری شرکت‌های بیمه" که در قالب طرح پژوهشی، توسط دکتر مریم اثنی‌عشری عضو هیأت علمی و مدیر گروه پژوهشی بیمه‌های اموال و مسئولیت پژوهشکده بیمه و با همکاری دکتر علیرضا بحیرایی انجام شده نتیجه اجرای فاز اول این طرح بزرگ است و در آن از شاخص‌های جدیدی استفاده می‌شود که مدیران شرکت‌های بیمه را در اتخاذ تصمیمات دقیق‌تر یاری خواهد کرد.

طرح پژوهشی "طراحی مدل و سامانه سنجش ریسک بیمه‌گری شرکت‌های بیمه" به ارزیابی همه‌جانبه عملکرد شرکت‌های بیمه در زمینه ریسک‌های عملیات بیمه‌گری می‌پردازد و نرم‌افزار طراحی شده در این پژوهش اولین نرم‌افزار مدیریت ریسک شرکت‌های بیمه در کشور ایران است که با بهره‌گیری از توانمندی متخصصان داخلی و با استفاده از جدیدترین مدل‌های مطرح مدیریت ریسک در سطح جهانی با بهره‌گیری از مدل هندسی کاملا جدید و بومی‌سازی شده و بسترها و بخش‌های اصلی و فرعی آن در پژوهشکده بیمه در حال تهیه و تکمیل می‌باشد.
 

 

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

  پژوهشکده بیمه
  6.0.0.0
  V6.0.0.0