• ساعت : ۱۲:۳۶:۵۸
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ 
  • کد خبر : ۵۰۰۰
از سری گزارشات مطالعه نظام‌های بیمه‌ای جهان
مطالعه نظام‌ بیمه‌ای كشور تركیه
صنعت بیمه ترکیه بسیار جوان و نفوذناپذیر است و هنوز در سطح توسعه‌یافتگی مطلوب و متناسب با جایگاه اقتصادی خود قرار نگرفته است. این شرایط زمینه‌ساز ایجاد فرصت‌های مناسبی در زمینه‌های تجاری، کانال‌های توزیع بیمه و انواع مشتریان متقاضی پوشش‌های بیمه‌ای خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیمه، بررسی و مطالعه بازار بیمه کشورهای دیگر ضمن فراهم آوردن امکان شناخت نقاط قوت و ضعف آن صنعت، امکان بهره‌مندی از فرصت‌های صنعت بیمه کشور مذکور در راستای ارتقاء و بهبود صنعت بیمه ایران را فراهم می‌آورد. در این راستا میز مطالعه نظام‌های بیمه‌ای پژوهشکده بیمه، تهیه مجموعه گزارشاتی را به منظور بررسی ساختار نظام‌های بیمه‌ای کشورهای منتخب در دستور کار خود قرار داده است.
اقتصاد ترکیه یکی از جذاب ترین مناطق در بازارهای نوظهور برای سرمایه‌گذاری در صنعت بیمه است. با توجه به ابعاد خاص این صنعت و سطح نسبتاً مطلوب ضریب نفوذ بیمه در این کشور، بیمه از پتانسیل‌ رشد بالایی برخوردار است. لذا با توجه به قابلیت‌های مناسب صنعت بیمه در ترکیه به عنوان یک کشور در حال توسعه، دومین شماره از سری گزارشات مطالعه نظام‌های بیمه‌ای جهان به بررسی بازار بیمه ترکیه اختصاص یافته است.
در مطالعه حاضر که توسط شیما سخایی پژوهشگر پژوهشکده بیمه و با همکاری زهرا بردال راهبر میز مطالعات نظام‌های بیمه‌ای پژوهشکده بیمه تهیه شده، ضمن بررسی ساختار جغرافیایی، اجتماعی و اقتصادی ترکیه، وضعیت صنعت بیمه در جهان و بازار بیمه ترکیه مورد مطالعه قرار گرفته است.
بر اساس یافته‌های این مطالعه، در بازار بیمه ترکیه بیمه‌های اتومبیل به دلیل وجود بیمه‌های اجباری شخص ثالث و بدنه، با سهم 42.36درصد در جایگاه اول قرار دارد. شاخص‌های ضریب نفوذ و تراکم بیمه نیز به عنوان یکی از اصلی‌ترین شاخص‌های نشان‌دهنده سطح توسعه‌یافتگی، بیانگر مسیر رو به رشد این کشور در مقایسه با سایر کشورهای جهان است.
برای مشاهده و دریافت متن کامل این مطالعه به وب‌سایت پژوهشکده و یا به نشانی https://www.irc.ac.ir/fa-IR/Irc/4946/Articles/view/14643/1515/ مراجعه نمایید.

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    پژوهشکده بیمه
    6.0.8.0
    V6.0.8.0