معرفی

صنعت بیمه مانند دیگر صنایع مالی اساساً بین‌المللی است و باید قادر باشد نه تنها رشد داخلی و نرخ نفوذ خود و نیز استانداردهای ارائه خدمات بیمه را بر اساس دانش روز جهان و توانمندی‌های محاسباتی و قابلیت‌های جدید فن‌آوری، بهبود بخشد، بلکه باید بتواند در رقابت با دیگر کشورهای درحال‌توسعه موفق عمل نماید. این مهم در صنعت بانکداری کشور سال‌ها است که در حال انجام است و به نتایج مطلوبی نیز منجر شده است. در این راستا، ارتقای دانش صنعت بیمه از طریق آموزش و پژوهش‌های بین‌المللی از طریق یک مرکز متولی داخلی مانند پژوهشکده بیمه ضروری می‌نماید.
با نگاهی به گذشته، می‌توان دید که همواره پژوهشکده بیمه به عنوان یک نهاد مرجع علمی اثرگذار در صنعت بیمه شناخته شده است و انتظارها از این نهاد علمی نیز همیشه وجود داشته است. پژوهشکده بیمه نیز از همان ابتدا، ضرورت همکاری‌های علمی و بین‌المللی را به عنوان بخش جدایی‌ناپذیر خود درک نموده و از دیرباز به عنوان بخشی از اداره روابط عمومی در حوزه‌های کنسولی، تشریفات، اداری، نشریات، ترجمه و ویراستاری و ارتباطات بین‌المللی خدمت‌رسانی نموده است.
همچنین، شایان ذکر است که پژوهشکده بیمه به عنوان بازوی بین‌المللی صنعت بیمه باید قادر باشد از طریق انجام پروژه‌های مشترک، تلاش برای جذب گرنت و جوایز بین‌المللی، عضویت در سازمان‌های بین‌المللی، اعطای فرصت‌های علمی کوتاه‌مدت و بلندمدت به اعضای هیأت علمی و فراهم آوردن فرصتی برای مشارکت‌های بین‌المللی آنان و ثبت مقالات در مجلات معتبر و نگارش کتاب مشترک، جذب همکاری‌های خارجی، دعوت از شخصيت‌های علمي ایرانی خارج از كشور، برگزاری گردهمايی‌ها و کارگاه‌های آموزش بين‌المللی، اطلاع‌رسانی فرصت‌ها و تسهيلات بين‌المللی در راستای گسترش ارتباطات علمی، به وظایف خود برای ارتقای علمی صنعت بیمه کمک نماید.

 

برنامه ها و اقدامات


در زمان کنونی، با توجه به دو مؤلفه مهم یعنی تحریم‌های بین المللی شدید و محدودیت‌های ناشی از همه‌گیری کرونا که هر نوع ارتباط بین المللی را تحت‌الشعاع قرار داده است، برنامه ها و اقدامات حوزه بین الملل پژوهشکده بیمه به شرح ذیل اعلام می‌گردد:
-    برقراری ارتباط و همکاری با واحدهای علمی- بین المللی داخلی؛
-    همکاری جهت دریافت گرنت، فرصت مطالعاتی و نگارش مقاله توسط اعضای هیئت علمی پژوهشکده بیمه؛
-    تهیه گزارش پژوهشی در زمینه دوره‌ها و آزمون‌های بین المللی و نیز امکان سنجی برای برگزاری دوره های بین المللی؛
-    برگزاری وبینارها، سخنرانی و کارگاه های آموزشی آنلاین با همکاری ایرانیان متخصص مقیم خارج؛
-    مدیریت و ارتقای نشریه الکترونیکی تازه‌های بیمه ایران و جهان؛
-    راه اندازی و بروزرسانی پایگاه اطلاع رسانی علمی- بین المللی پژوهشکده بیمه؛
-    بروزرسانی مستمر وبسایت انگلیسی پژوهشکده بیمه؛
-    بروزرسانی بانک اطلاعات بیمه، مدیریت ریسک و اکچواری جهان؛
-    تهیه و تدوین بروشورهای بین‌المللی مرتبط برای پژوهشکده بیمه؛
-    تهیه و انتشار اطلاعات صنعت بیمه کشورهای جهان؛
-    همکاری در زمینه ترجمه و ویراستاری؛
-    انجام کلیه امور کنسولی و اداری بین المللی.

مهدی ملائی

کارشناس امور بین الملل

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد، آموزش زبان انگلیسی
تلفن تماس: 22084084 داخلی 129
آدرس ایمیل: intinfo@irc.ac.ir

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.0.0.0
گروه دورانV6.0.0.0